Rosebud
Kategoriat ja aihepiirit

Lasten kirjat ja elokuvat
Nobel-kirjailijat
Rikos ja jännitys
Scifi, kauhu ja fantasia
Sarjakuvat
Viisas elämä
Sanakirjat
Matkakirjat
Äänikirjat
Pokkarit
English
Lukuvuosikalenterit 2019-20
Kalenterit 2020
Seinäkalenterit 2020
Moleskinen kalenterit
Moleskinen muistikirjat
Leuchtturmin muistikirjat
Paperituotteet
DVD
Elokuvaklassikot
Suomen Filmiteollisuus
Ghibli
Rakkautta ja Anarkiaa
Night Visions
Westernit
Kotimaiset elokuvat
Kotimaiset dokumentit
TV-sarjat
Oma leffamaahantuonti
Blu-ray
Lehdet

Näytä lisää aihepiirejä


Kampanjat juuri nyt

Onnea äidit 12.5.!

Minna Canth 175 vuotta!

Finlandia ehdokas 2018

Vaihtuva valikoima kysyttyjä, kaivattuja mestariohjaajia.


Viimeksi lisätyt


Maksutavat

Maksutavat

Lisämaksut:
· Toimituskulut alk. 3,90 €
· Lasku alk. +3,00 €

Yli 50 € tilaukset toimituskuluitta,
jos maksat tilauksesi verkko-
pankissa.

Lue Tilausohjeet ja -ehdot


Tietosuoja- ja rekisteriseloste




Kustantajittain:
Aula & Co
Into
Like
Loki-kirjat



  Etusivu  |  Rosebudin kaupat  |    Asiakaspalvelu
Rosebudin kirjakaupat Tilaa uutiskirje
Pysyt hyvissä kirjoissa!
Osa tuotteista on saatavilla vain myymälöistä. Sivulla näkyvät hinnat ovat verkkokauppahintoja, myymälän hinta voi poiketa oheisesta. Saldoissa saattaa olla poikkeamia, tarkista tuotteiden saatavuus myymälästä.

HAKU
Tekijän (sukunimi, etunimi) tai kirjan nimi:

Ostoskorisi on tyhjä.
Klikkaa kirjan nimeä ja lisää se ostoskoriin.

You’re a Bad Man Mr Gum!

Tekijä: Stanton, Andy

Kustantaja: UKBooks
ean: 9781405274920
Sidosasu: Pehmytkantinen

Hinta: 12,50 €

Ilmvuosi: 2014

OSTA »
Saatavuus
Rosebud Kirjakaupoissa
CityCenter Ei hyllyssä
Kolme seppää Ei hyllyssä
Mini Ei hyllyssä
Forum Saatavilla (1)
Kluuvi Ei hyllyssä
Kaisatalo Ei hyllyssä
Tiedekulma Ei hyllyssä
Kaapeli Ei hyllyssä
Kuopio Ei hyllyssä
Keskusvarasto Tilattavissa
Hinnat ovat voimassa vain
verkkokaupassa, myymälän hinta
voi poiketa tässä näkyvästä.
Saldoissa saattaa olla poikkeamia,
tarkista saatavuus myymälästä.

You’re a Bad Man, Mr. Gum was selected as a Tom Fletcher Book Club 2017 title. Shabba me whiskers! It’s that bestselling and award-winning first ever Mr Gum book by Andy Stanton.

The Mr Gum books are only the craziest, funniest most best books for children in the whole wide world. Good evening. Mr Gum is a complete horror who hates children, animals, fun and corn on the cob.

This book’s all about him. And an angry fairy who lives in his bathtub. And Jake the dog, and a little girl called Polly and an evil, stinky butcher all covered in guts.

And there’s heroes and sweets and adventures and EVERYTHING. Perfect for fans of Roald Dahl and David Walliams. Have you collected all the well brilliant Mr Gum series?You’re a Bad Man, Mr GumMr Gum and the Biscuit BillionaireMr Gum and the GoblinsMr Gum and the Power CrystalsMr Gum and the Dancing BearWhat’s for Dinner, Mr Gum?Mr Gum and the Cherry TreeMr Gum and the Secret HideoutPraise for Mr Gum:`Smooky palooki! This book is well brilliant!’ - Jeremy Strong`Worryingly splendid’ - Guardian NOT FOR BORERS!Andy Stanton studied English at Oxford but they kicked him out.

Before becoming a children’s writer he was a film script reader, a market researcher, an NHS lackey, a part-time sparrow and a grape. Today he is best-known for the hilarious and much-loved Mr Gum books, which are published in 34 countries worldwide in over 30 languages. The series has won numerous awards, including the inaugural Roald Dahl Funny Prize, the Red House Children’s Book Award and two Blue Peter Book Awards.

 


Tekijän muu tuotanto:
· Herra Gummi ja salapiilo
· Herra Gummi ja tanssiva karhu
· Mitä syödään, herra Gummi?
· Olet ilkimys, herra Gummi!