Rosebud

Viimeksi lisätyt

Kategoriat ja aihepiirit

Lasten kirjat ja elokuvat
Kaunokirjallisuus
Nobel-kirjailijat
Keltainen kirjasto
Rikos ja jännitys
Scifi, kauhu ja fantasia
Tieto- ja harrastekirjat
English
Sarjakuvat
Viisas elämä
Sanakirjat
Matkakirjat
Pokkarit
Paperituotteet
Moleskinen muistikirjat
Leuchtturmin muistikirjat
DVD
Elokuvaklassikot
Suomen Filmiteollisuus
Ghibli
Rakkautta ja Anarkiaa
Night Visions
Westernit
Kotimaiset elokuvat
Kotimaiset dokumentit
TV-sarjat
Oma leffamaahantuonti
Blu-ray
Lehdet

Näytä lisää aihepiirejä


Kampanjat juuri nyt

Paljon kivaa tekemistä lapsille!

Vaihtuva valikoima kysyttyjä, kaivattuja mestariohjaajia.



Maksutavat

Maksutavat

Lisämaksut:
· Toimituskulut alk. 3,90 €
· Lasku alk. +3,00 €

Yli 50 € tilaukset toimituskuluitta,
jos maksat tilauksesi verkko-
pankissa.

Lue Tilausohjeet ja -ehdot


Tietosuoja- ja rekisteriseloste




Kustantajittain:
Aula & Co
Into
Like
Loki-kirjat



  Etusivu  |  Rosebudin kaupat  |    Asiakaspalvelu
Rosebudin kirjakaupat Tilaa uutiskirje
Pysyt hyvissä kirjoissa!

Citycenterin kirjakauppa on auki tänään

Rosebudin Asematunnelin kauppa palvelee tänään sunnuntaina ainakin iltakuuteen. Maanantaista torstaihin normaalisti 9-21. Pääsiäisenä vähän suppeammin. h

05.04.20
Osa tuotteista on saatavilla vain myymälöistä. Sivulla näkyvät hinnat ovat verkkokauppahintoja, myymälän hinta voi poiketa oheisesta. Saldoissa saattaa olla poikkeamia, tarkista tuotteiden saatavuus myymälästä.

HAKU
Tekijän (sukunimi, etunimi) tai kirjan nimi:

Ostoskorisi on tyhjä.
Klikkaa kirjan nimeä ja lisää se ostoskoriin.

Brightfall

Tekijä: Moyer, Jaime Lee

Kustantaja: UKBooks
ean: 9781787479227
Sidosasu: Pehmytkantinen

Hinta: 15,00 €

Ilmvuosi: 2020

Loppuunmyyty
Saatavuus
Rosebud Kirjakaupoissa
CityCenter Ei hyllyssä
Kaisatalo Ei hyllyssä
Tiedekulma Ei hyllyssä
Kaapeli Ei hyllyssä
Kuopio Ei hyllyssä
Keskusvarasto Loppuunmyyty ()
Varasto 4 Ei hyllyssä
Hinnat ovat voimassa vain
verkkokaupassa, myymälän hinta
voi poiketa tässä näkyvästä.
Saldoissa saattaa olla poikkeamia,
tarkista saatavuus myymälästä.

’Immensely satisfying’ Kate Elliott, author of King’s DragonSomeone is murdering the Merry Men . . .It’s been a mostly quiet life since Robin Hood put aside his pregnant wife Marian, turned his back on his Merry Men and his former life and retreated to a monastery to repent his sins . . . although no one knows what was so heinous he would leave behind Sherwood Forest and those he loved most.But when friends from their outlaw days start dying, Father Tuck, now the Abbott of St Mary’s, suspects a curse and begs Marian to use her magic to break it. A grieving Marian must bargain for protection for her children before she sets out with a soldier who’s lost his faith, a trickster Fey lord, and a sullen Robin Hood, angry at being drawn back into the real world.It’s not long before Marian finds herself enmeshed in a maze of secrets and betrayals, tangled relationships and a vicious struggle for the Fey throne.And if she can’t find and stop the spell-caster, no protection in Sherwood Forest will be enough to save her children.A wonderful re-imagining of Robin Hood and Maid Marian, perfect for fans of Katherine Arden, Naomi Novik and Christina Henry.’Beautiful inside and out, gorgeously written and filled with bittersweet magic. A lush, immersive read, perfect for readers of Juliet Marillier’ Stephanie Burgis, author of Masks and Shadows