Mate
Johanna Pohjola
Mate on mainio juoma, jonka suosio Suomessa kasvaa. Se piristää kahvia lempeämmin, tukee laihdutusta ja sisältää enemmän antioksidantteja kuin vihreä tee tai punaviini. Etelä-Amerikassa mate on sosiaalinen ja kiireetön elämäntapa. Se oli intiaanien pyhä luonnontuote ja Che Guevaran lempijuoma, joka kolahti myös suomalaisiin siirtolaisiin 1900-luvun alussa.
Suomen ensimmäinen matekirja sisältää hauskaa tietoa ja vinkkejä niin aloitteleville kuin kokeneillekin matenjuojille. Upeasti kuvitettu tietokirja vie lukijan elämysmatkalle Etelä-Amerikkaan ja opastaa maten kulttuuriin. Miten valmistat herkullisen maten? Miten vältät tyypilliset juontivirheet? Miksi mate on juojilleen niin rakas?
Kustantaja: Into
Sidosasu: Kovakantinen
ean: 9789522642585
Ilmestymisvuosi: 2013
Kirjastoluokka: 68.27
Hyllypaikka (Sivullinen kirjakauppa): 2409 ruoka & käsityöt
Tekijän muu tuotanto:
NOPEA TOIMITUS
Tuotteet toimitetaan yleensä muutamassa arkipäivässä. Lue tarkemmat tiedot tilausohjeista.
Saatavuus RB-kaupoista
Rosebud Sivullinen | 2 | |
Sivullisen kellari | 0 | |
Rosebud Citycenter | 0 | |
Rosebud Kaivopiha | 0 | |
Rosebud Tiedekulma | 0 | |
Rosebud Maria | 0 | |
Rosebud Kuopio | 0 | |
Keskusvarasto | 0 | |
Tilattavissa verkosta | ||
Hinnat ovat voimassa verkkokaupassa, myymälän hinta voi poiketa tässä näkyvästä. Saldoissa saattaa olla poikkeamia, tarkista saatavuus myymälästä. |